Max Verstappen elképesztő idővel nyerte a hungaroringi időmérőt, mögötte Valtteri Bottas a második, Lewis Hamilton a harmadik helyen.

Pontban délután háromkor kezdetét vette a 34. Magyar Nagydíj időmérő edzése Mogyoródon, ahol 24 fokos levegő és 42 fokos aszfalt fogadta a pályára hajtó pilótákat. Elsőként a Racing Point pilótája, Lance Stroll hajtott ki a pályára, őt követte is egyből a két Williams, majd a két Toro Rosso és szépen sorban mindenki. Az első próbálkozások még mindenkinél óvatosabbak voltak, 1:18, 1:17-es időkkel nyitottak. 9 perc volt még hátra a Q1-ből, amikor Max Verstappen elsőként nézett be 1:16 alá egy roppant erős 1:15.817-es időt autózva. Alig egy perccel később a Ferraris Charles Leclerc autójára terelődött a figyelem; a fiatal monacói a célegyenesre ráfordulva túl hamar adott gázt, az SF90 hátulja kitört és komoly erővel a gumifalba csapódott. Szerencséjére tovább tudott menni, de komolyan megsérült a hátsó szárnya. A Q1 további részében a show-t George Russell szolgáltatta, aki a szokottól erősebb tempót produkáló Williamsszel valósággal szárnyalt a pályán. Az utolsó gyors körének befejeztével egészen a 9. helyre ugrott fel, és egy darabig úgy tűnt, hogy a Q2-be juthat. A körülmények azonban nagyon gyorsan javultak, sorra érkeztek az utolsó gyors körök a pilótáktól, így Russell mindössze fél tizeddel, de lecsúszott a második etapról. Bizonyára csalódott volt, bár azért mindkét Racing Pointot és Daniel Ricciardot is megelőzte, miközben Kubicának kiosztott egy tisztes, 1,3 másodperces hátrányt. Tovább jutott mindkét Alfa Romeo, Hass, McLaren és Toro Rosso is.

Q1-es végeredmény:

• Facebook

A címvédő Mercedes istálló pilótái hajtottak ki először a Q2-ben, ráadásul a közepesen keverékeken. Az első mért kört Bottas futotta, mellyel rögtön körrekordot ment, ám nem örülhetett sokáig ennek, hiszen Lewis Hamilton azonnal átadta azt a múltnak, 1:15.548-as idejével. Verstappen mindössze 25 századdal maradt le első nekifutásra, miközben a két Ferrari 2-3 tizedes távolból figyelt. Leclerc autóját sikerült megjavítani, de nem kizárt, hogy ennyi idő alatt képtelenek voltak tökélesen helyreállításra. A sorminta ezután Norris, Gasly, Hülkenberg, Sainz, Albon volt a top 10-ben. Az utolsó gyors körök során Gasly abszolút legjobb első szektort futott, de még ez sem volt elég ahhoz, hogy az elé furakodott két McLarent és Grosjeant megelőzze, így mindössze a kilencedik helyen jutott tovább, mögötte pedig Kimi Raikkönen zárta a sort az Alfával. Lewis Hamiltoné maradt a legjobb idő, mögötte Verstappen és Bottas az első három helyen. Kiesett végül Hülkenberg, Alobn, Kvyat, Giovinazzi és Magnussen. Bár az időeredményekben nem a Ferrari vitte a prímet, a csúcssebességeket illetően négy Ferrari motoros autó állt az élen ebben a szakaszban.

• Facebook

Akárcsak az időmérőedzés második szakaszában, úgy a Q3-ban is a két Mercedes hajtott ki elsőnek a pályára. majd szépen sorban jött mindenki más is. Első nekifutásra mindketten 1:15.1-es idővel nyitottak, Bottas egyetlen századdal, de jobbat ment Hamiltonnál. De ezután jött Max Vertappen, aki elvette Bottastól az első helyet, egy egészen fantasztikus, 1:14.958-as idővel. Sebastian Vettel már közel 4, Charles Leclerc 5 tizedmásodperces hátránnyal futott be a Red Bullhoz képest. Gasly hat tizeddel elmaradt csapattársától, ám a két Ferrarira még talán veszélyes lehet a végén. Mögötte Norris, Sainz, Raikkönen és Grosjean a sorrend. Három perc volt még hátra az időmérőből, amikor mindenki elindult az utolsó próbálkozására. A bemelegítő körök után Leclerc kezdte meg elsőként mért körét, de csak a második helyre volt elég ideje. Ezután jött Verstappen, aki közel fél másodpercet javított már eddig is briliáns idején, és 1:14.572-es idejével megszerezte a pole pozíciót. Mögé Bottas alig 18 ezredmásodperc lemaradással bejött másodiknak, míg a harmadik Lewis Hamilton lett. A további sorrend Leclerc, Vettel, Gasly, Norris, Sainz, Grosjean és Raikkönen.