Az idei év egyik, ha nem a legizgalmasabb futamát hozta a szenzációs Silverstone-i pálya.

A verseny már az első pillanattól kezdve fantasztikus volt, a 2 Mercedes küzdött az első helyért, míg mögöttük a Leclerc, Verstappen, Vettel és Gasly kvartett sem kímélte egymást. Eközben a “nagyok” mögött a többiek sem tétlenkedtek, Kvyat kitartóan tört előre, míg Norris hozta a már tőle megszokottat és befészkelte magát a 7. helyre megelőzve Ricciardot az első körben.

Bottas elképesztően jól védekezett, hiába ment el mellette Hamilton, Valtteri erőből visszajött a közönség és csapattársa nem kis meglepetésére és nem utolsó sorban nagyon jót téve a futamnak. A 2 Mercedes míg egymással csatázott rendesen ellógott a többiektől, egyszerűen hihetetlen milyen versenytempóra voltak képesek az Ezüstnyilak.

Nagy meglepetésre versenytempóban a Red Bull immáron utolérte a Ferrarit, ezt nyugodtan ki lehet jelenteni. Gondolok itt legfőképpen Verstappenre, ám az évben először végre Gasly is jó versenyt futott és a csapattársa előtt sikerült beérnie, igaz Verstappennel történt egy kis incidens…

Leclerc kőkeményen védekezett Verstappen ellen, tisztán látszott, hogy a monacoi vissza akarta adni azt, amit 2 héttel korábban kapott. Tette mindezt sikeresen, sőt, hiába volt a boxban gyorsabb a Red Bull és ugrotta át ezzel Max Charlest, Leclerc mesterien rögtön visszaelőzte a hideg gumikon tapadással küzdő 33-as rajtszámú 007-est.

Giovinazzi eldobta az Alfát (bár elég furcsa volt az eset, mert visszaváltásnál blokkolt a hátsó tengely), ennek köszönhetően Hamilton megszerezte a vezetést, mert ő a biztonsági autó alatt tudott bejönni a boxba, míg Valtteri már előtte megejtette a kerékcseréjét. Ráadásul Lewisnak a keményt tették fel, ezért nem kellett többet kiállnia, míg Bottasnak ismét a közepes került fel (azon is rajtolt), tehát ki kellett jönnie mégegyszer, ami azért is volt kellemetlen, mert mögötte már mindenki letudta a kerékcseréjét a biztonsági autó alatt. Vettel volt a másik nyertes, ugyanis az 5. helyről előre ugrott a dobogó legalsó fokára. Valtterinek 19 másodpercet kellett összeszednie, hogy bebiztosítsa a Mercedes kettős győzelmet. A másik nagy vesztes Verstappen volt, aki hirtelen a csapattársa mögött találta magát az 5. helyen, míg Leclerc ismét érthetetlen taktikát kapott és visszacsúszott a 6. helyre.

• Facebook

Giovinazzi eldobta a vasat, ezért bejött a biztonsági autó – F1 Twitter

A biztonsági autó után Verstappen előre tört, megelőzte Gaslyt, valamint Vettelt is, ám Vettel elnézett egy féktávot és beleszállt a hollandba. Csodák csodájára Verstappen folytatni tudta a sérült Red Bullal és végül az 5. helyen ért be. Leclerc viszont ezzel a balesettel visszakapta a megérdemelt dobogóját, ugyanis ő közben elment Gasly mellett.

Hátrébb a nagy vesztes Norris lett, akit pont a biztonsági autó előtt hoztak be, később ki kellett állnia megint, ezért nem végzett pontszerző helyen. Sainz viszont szerencsésen jött ki a szituációból és a szenzációs 6. helyen futott be. Őt szorgosan támadta a verseny végén Ricciardo, azonban nem sikerült megelőznie. Kimi ismét mindent kihozott az Alfából és 8. lett. Kvyat pedig a 17. helyről jött előre 9-diknek, míg a másik Renault-val Hülkenberg a 10. helyen futott be (annak ellenére, hogy a Beckettsnél a csapat biztonsági módba tetette vele a Renault-t, mert féltek egy esetleges motorhibától és ezzel 4 másodpercet veszített, valamint visszacsúszott pár helyet) az utolsó körben felverekedve magát a pontszerzők közé.

A verseny végén Vettel nagyon korrekten elnézést kért Maxtól.

Lewis az utolsó körben megfutotta a leggyorsabb kört (32 körös keményen), annak ellenére, hogy Bottast kihozta a Mercedes a lágyakért és a boxkiállás után Valtteri is ráment az egy pontra.

Lehet szidni a Formula-1-et, hogy unalmas, mert mindig ugyanaz nyer, meg nincs előzés, meg nem engedik a versenyzést… de úgy gondolom, hogy annak ellenére, hogy ma ismét Mercedes 1-2 lett, egy elképesztően jó futamot láthattunk. Tele egymást nem kímélő előzéssel, valamint csapaton belüli harcokkal. Hozzá kell tennem, hogy bár Vettel kapott büntetést (bár úgy gondolom, hogy teljesen felesleges volt, mert magát büntette), Verstappen és Leclerc pedig semmit (hála az égnek…), pedig nem egyszer terelték ki egymást a pályáról, de végre nem szóltak bele a stewardok és hagyták, hogy lemeccselje férfiasan a két fiatal egymással.

Jót tett a Formula-1-nek két ilyen futam egymás után. Szeretett sportunk végre a régi fényében ragyog. Silverstone pedig marad újabb 5 évig, tehát újabb 5 jó versenyt láthatunk majd itt a jövőben. Következik Hockenheim, ahol tavaly egy elképesztően izgalmas futamot láthattunk, reméljük most sem lesz ez másképp!