Charles Leclerc pályafutása első győzelmét aratta Spa-Francorchampsban egy tragikus hétvége árnyékában. A dobogóra továbbá a két Mercedeses pilóta állhatott fel. A “hazai” közönsége előtt szereplő Verstappen már a rajt után kiesett, a nap emberének megválasztott Norris az utolsó körben adta fel, az első Red Bullos versenyét teljesítő Alex Albon parádés előzésekkel az ötödik helyen zárt.

Spa és Monza lehet a Ferrari esélye az összes pálya közül, amelyen összejöhet a hőn áhított győzelem. A kettőből egy teljesült, ünneplésre azonban nincs okunk. A négy hetes szünetet követően mindenki kipihenten, kiüdülve magát, szerződéssel a zsebében térhetett vissza a világ egyik legjobbjának tartott versenypályájára, Spa-Francorchampsba. A szombati napon történt Anthoine Hubert F2-es tragikus kimenetelű balesetét követően azonban nemcsak a versenyzők, de a média és a szurkolók szempontjából is nagyon nehéz volt ez a hétvége, s ilyenkor másodlagos az eredmény, még mindig hihetetlen számomra, hogy akit egy hónappal ezelőtt a Hungaroringen láttam kiválóan versenyezni, már csak a szívünkben él tovább. Anthoine Charles Leclerc egyik jó barátja volt, így természetes, hogy első győzelmét neki ajánlotta. A monacói versenyző kiválóan teljesített egész hétvégén, s ha a jövő heti olasz futamot is behúzza, akkor az kicsit kellemetlen lesz Vettel számára. A négyszeres világbajnok eltérő stratégián volt, s az ő támogatásának köszönhetően is sikerült megnyerni a Ferrarinak a versenyt. Az időmérőt követő aggodalmak nem voltak tehát alaptalanok.

Lewis Hamilton második helyének köszönhetően tovább növelte előnyét az összetettben. A héten 30. születésnapját ünneplő, újabb egy éves szerződést kapó Bottas hozta a kötelezőt, újabb dobogó a világbajnok csapattárs mögött.

A hétvége legnagyobb kérdése talán az volt, hogyan mutatkozik be Alex Albon az élcsapat, Red Bull színeiben, mindössze 12 versennyel a háta mögött. Az időmérőn nem volt rajta különös nyomás, mivel motorcsere miatt a mezőny végéről startolhatott, azonban ennek köszönhetően lehetett lemérni igazán, hogy mennyire tud keresztülvágtázni a mezőnyön egy versenyképes autóval. Zseniális előzéseivel és Norris műszaki hibájával a lehetőségekhez képest a legjobb helyen ért célba, pályafutása eddigi legjobb eredménye ez az 5. hely. A visszafokozott Pierre Gasly szintén szárnyalt a Toro Rossóval, s a 9. helyen ért célba. A 19. helyről startoló Daniil Kvyat pedig meglepetésre a 7. helyen zárt. Ki gondolta volna, hogy a Toro Rosso dupla pontszerzést ünnepel egy számukra kevésbé kedvező pályán. A mai futam alapján nem lesz olyan egyszerű a 2020-as pilótakérdés a Red Bull szempontjából, persze most Albonnál a lehetőség.

Kettős pontszerzést ért el a Racing Point párosa, Sergio Perez a 6., Lance Stroll a 10. helyen zárt, ezzel már a 7. helyen állnak a konstruktőrök között, s egy nagy hajrával a Renault és a Toro Rosso is elérhető.

Számomra kicsit érthetetlen a Haas csapat, hiszen a verseny elején Grosjean és Magnussen a 6. és 7. pozícióban autózott, persze nyilván számítani lehetett, hogy hátrébb csúsznak, de nem is tudom, hogy mi kellene ahhoz, hogy pontot szerezzenek. Grosjean megnyilvánulásaiból már érződik, hogy ez lesz az utolsó szezonja a csapattal.

Csalódott lehet a McLaren, miután a 25. születésnapján ünneplő Sainz már a verseny elején feladni kényszerült a versenyt, Lando Norris, pedig a rajt utáni kalamajkát követően a 11. helyről az 5. helyre tornászta fel magát, s magabiztosan tartotta is ezt a pozíciót az utolsó körig. A mezőny legifjabb versenyzője karrierje legjobb eredményét érhette volna el, s a csapat zsinórban harmadszor zárt volna a legjobb ötben.

Az Alfa Romeo szintén nagyon szerencsétlenül jött ki a hétvégéből. A 6. helyről startoló Raikkönen a rajtot követően ütközött Verstappennel, míg a pályafutása legjobb eredményéért hajtó Giovinazzi az utolsó körben dobta el az autót. Az olasz versenyző jövője is erősen kérdőjeles, habár fejlődött az év eleje óta, azonban nem tudja kihasználni a lehetőségeket, márpedig ma 2 pontot is gyűjthetett volna.

A követező verseny egy hét múlva folytatódik Monzában.