Charles Leclerc nyerte a második szabadedzést is a Ferrari hazai pályáján, Monzában. A Ferrari dominancia egyáltalán nem látszott, mivel Hamilton igen közel került a monacóihoz, s megelőzte Vettelt.

Charles Leclerc tovább folytatta menetelését a monzai hétvégén, jóllehet a Mercedes nagyon közel ért hozzájuk, hiszen Hamilton 1 tizeden belül zárt a monacói versenyző mögött, s megverte a másik Ferraris Sebastian Vettelt.

A változékony idő a második szabadedzésen is folytatódott, az edzést rövid időre piros zászlóval megszakították, ezalatt takarítást végeztek a pályán. A mezőny legpechesebb versenyzője a McLarenes Lando Norris volt, aki hidraulika hiba miatt csak az edzés végén tudott kigurulni a boxból, s csupán 16 kört teljesített. A brit a mezőny végéről várhatja a folytatást motorcsere miatt.

A Red Bull párosa az 5. és 6. helyen végzett, jóllehet Verstappen Norrishoz hasonlóan csak a mezőny végéről várhatja a folytatást, mindenesetre a szezon erőpályáján a közel 4 tizedes hátrány nagyon kecsegtető a Honda számára. Alex Albon 2,5 tizedes hátránya a csapattárshoz képest nem sok, a Red Bull egy esős versenyen meglepetést okozhat.

Meglepően jól mentek a Toro Rosso versenyzői, Pierre Gasly a 7., míg Daniil Kvyat a 10. helyen zárt. Velük szemben csalódást okozott az Alfa Romeo valamint a Racing Point kettőse, továbbá a McLaren sem volt igazán meggyőző.

2011 után ismét hazai versenyzőnek is szurkolhatnak az olaszok. Antonio Giovinazzinak azonban spái hibája után bizonyítania kell az Alfa Romeónak, egyáltalán nincs biztonságban a jövő évi helye a csapatnál, bő 5 tizedet kapott Raikkönentől.

A hétvége legnagyobb kérdését az időjárás jelenti valamint az, hogy a Ferrari miként kezeli a gumikat, mivel versenykörülmények között a Mercedes és a Red Bull is jobbnak tűnik.