Megérkezett Tizenegyes Kanyar nevű cikksorozatunk legújabb része, melyben a hétvégi bahreini  futamon látottak alapján értékeljük a pilóták teljesítményét.

Nem túlzás azt állítani, hogy az utóbbi évek egyik legjobb futamát láthattuk a hétvégén. Bár ezzel nyilván néhány csalódott szurkoló nem ért egyet, abban biztosan kiegyezünk, hogy a Melbourne-i futamnál fényévekkel jobb volt. Az ott mutatott pilóta teljesítményeket egyébként ITT értékeltük. Talán voltak több előzést vagy nagyobb csatákat produkáló futamok, de a 2019-es bahreini derbi mindenből bőven adott számunkra. Az egy dolog, hogy csatákkal, váratlan eseményekkel és drámai végkifejlettel is tarkított versenyen vagyunk túl, de mindezt úgy, hogy az elsőtől az ötvenhetedik körig folyamatosan volt mit nézni. Ha épp nem az elöl haladók biztosítottak látnivalót, akkor a középmezőny húsdarálóját csodálhattuk meg. Ismét nagyon jól mentek a fiatal tehetségek, ment az adok-kapok a pontszerző zónán innen és túl is. Egy szó, mint száz, ebbe a futamba nem lehetett belealudni. És akkor lássuk is a pilóták pontozását. A továbbiakban a legmagasabb pontszámmal díjazott pilótától haladunk a számunkra legkevésbé meggyőzőig. Az értékelés során minden szerkesztőségi tag egy 1 és 10 közé eső egész számmal illette az adott pilótákat, majd ezeket átlagoltuk és két tizedesjegyig jelenítettük meg az eredményeket. Íme az értékelésünk!

Charles Leclerc – 9,8

A háromból két szabadedzést, majd az időmérőt is lazán megnyerte. A futamon végig kiegyensúlyozottan vezetett és magabiztosan száguldott élete első győzelme felé amikor hirtelen beütött a krach. Motor probléma lépett fel, Ferrarija lelassult. 4-5 másodperccel lassabb köröket tudott csak megtenni, így Hamilton és Bottas is elment mellette. És tette volna ezt Verstappen is, amennyiben a két Renault kiesése miatt nem küldik be a Safety Cart. Hibátlan teljesítmény, de a technikai sportok már csak ilyenek. Nálunk nem volt kérdés, hogy ő került az első helyre.

Lando Norris – 9,3

Hogy mi történt a McLarennel ezen a hétvégén, azt senki sem tudja, de hirtelen meglódultak. Sainz és Norris a Q3-ba jutott, ahol most Norris csak a 10. helyet érte el. Igen ám, de a versenyen már ő bizonyult jobbnak; szabályosan szárnyalt autójával. Több komoly előzést is bemutatott, lásd a Raikkönen ellenit, vagy ahogy Gaslyt úgy autózta körbe, hogy az azt se tudta merre nézzen. Nálunk nem volt kérdés, hogy a futam egyik legjobbja volt.

Lewis Hamilton – 8,36

Hamilton a harmadik helyre tudott kvalifikálni, kihozva lehetőségeiből a maximumot a Ferrarik tempójának fényében. Vasárnap a rajtja nem volt erős, de a versenyen végül elegendő tempót tudott diktálni ahhoz, hogy el tudjon menni Sebastian Vettel mellett a verseny hajrájában. Végül Fortuna kegyeibe fogadta, hiszen Leclerc műszaki hibája miatt az élre tudott állni és megnyerte a versenyt. Ezzel 1 pontra felzárkózott Bottas mögé.

Kimi Raikkönen – 8,1

Úgy tűnik, hogy Kiminek jót tett a csapatváltás. Kevesebb rajta a nyomás, nem kell foglalkoznia a politikával amit mindig is gyűlölt, és láthatóan nagyon oda figyelnek arra, amit kér. Akárcsak Melbourneben, most is a Q3-ig menetelt az időmérőn, ismét egy 9. helyre kvalifikálva magát, miközben Giovinazzi már a Q1-ben kiesett. Persze profitált a Renault-k kieséséből, de remek formát mutatva a 7. helyen hozta be az autót és ezzel most a bajnokság 6. helyén áll. Nem mellesleg az Alfa Romeo az ő pontjai által jelenleg a konstruktőri bajnokság 4. helyén áll.

Alexander Albon – 7,9

Ennek a srácnak úgy tűnik senki sem szólt, hogy csak a téli teszteken vezetett először F1-es autót. A bahreini időmérőn 3 tizeddel jobb időt futott Kvyatnál, majd a versenyen 9. helyének köszönhetően megszerezte élete első pontjait a királykategóriában. Mi lesz ha úgy igazán belejön?

Max Verstappen – 7,4

A Red Bull ezen a hétvégén fegyver nélkül szállt harcba a Ferrari – Mercedes párossal, ám Verstappen ismét kihozta a lehetőségeiből a maximumot. Az időmérőn elért 5. helyén egyet javítva a 4. lett, miközben Gasly ismét jócskán elmaradt tőle. Ezzel pedig jelen állás szerint a két Mercedeses pilóta mögött a harmadik helyen áll a bajnokságban, megelőzve mindkét Ferrarit.

Nico Hülkenberg – 7,4

Jó taktika és szuper tempó, aminek hála a 17. helyről egy hatodikat guríthatott volna Hülkenberg. Minden adott volt ahhoz, hogy egy nagyon erős 6. helyet szállítson a Renaultnak, ám a francia csapat erőforrása másképp gondolta ezt. Ha az időmérőn nem csak egy Q1-es eredményt tud felmutatni, talán még feljebb soroljuk őt.

Sergio Perez – 7,4

Ezen a hétvégén az időmérőn nem tudott brillírozni, így inkább a futamon próbálta előrébb verekedni magát. Míg 2 hete több pozíciót is eldobott magától az első körben, addig most pont ellenkezőleg történt, és a kör végére több ellenfelét is meg tudta előzni. Lehet eszébe jutott a 2017-es elsőre köre?

Daniel Ricciardo – 7,1

Érezhető, hogy még nem érzi magát tökéletesen a Renault autójában. A Q3-ról pont lecsúszott, 11. lett. Így azonban szabadon választhatott gumit a rajthoz, és megpróbálkoztak egy kiállással végig menni. Ugyan később látszott, hogy nem feltétlenül ez volt a nyerő taktika, a pontokra mindenképp esélyes volt, míg ki nem estek Hülkenberggel együtt. Egyenlőre még várat magára a Ricciardo show, Hülkenberg abszolút állja a sarat vele szemben.

Carlos Sainz – 7

Remekül muzsikált alatta a McLaren autója, minden edzésen a top 10-ben végzett. Az időmérőn egészen a 7. pozícióig sikerült jutnia. Nagyon jó tempót diktált a futamon is, míg végül az 53. körben ki nem esett. Nagy kár érte, jó formában versenyzett.

Valtteri Bottas – 6,9

A Melbourne-i Tizenegyes Kanyarban egyértelműen Bottast tettük az első helyre, hiszen teljesítményével maximálisan megérdemelte azt. Bahreinben a Ferrari tempója elérhetetlennek bizonyult a németeknek, így Bottast elsődlegesen Hamiltonhoz mérhettük csak. Az időmérőn 1 tizeden belül maradt Lewishoz képest, majd a verseny – számára – szerencsés alakulása miatt végül a második helyen pezsgőzhetett. Mindez elég volt ahhoz, hogy megőrizze összetettben elsőségét.

George Russell – 6,6

2 hét alatt nem lett jobb a Williams autója, így továbbra is csak Kubicával tudja összemérni tudását. Kettejük közt most minimális különbség alakult ki az időmérőn, de fél tizeddel most is meg tudta verni Kubicát. A futamon két alkalommal is oda-vissza előzték egymást, végül idei legjobb eredményeként 15. lett.

Daniil Kvyat – 5,9

Kvyat-nak úgy tűnik a 15 a kedvenc száma, ugyanis Melbourne után Bahreinben is a 15. rajtpozíciót csípte csak meg. Azonban most Albon 3 tizedet adott neki, ami nem kevés. A versenye sem végződött sokkal jobban, csupán a 12. helyen zárt, míg thai csapattársa a 9. helyével megszerezte élete első F1-es pontjait.

Kevin Magnussen – 5,6

Az első futamon még a 4. legjobbnak értékeltük a dán pilótát, azonban most viszonylag le kellett őt pontoznunk. Az időmérőn egy nagyon erős 6. hellyel jelentkezett be a Tizenegyes Kanyar rovatban jól értékelendő pilóták közé, ám a futamon végül teljesen leengedett, akár csak a Haas autói is, és a dicstelen 13. helyen gurult be. Bocs Kevin, de ez most kevés volt.

Antonio Giovinazzi – 5,4

Ismét kiesett már a Q1-ben, míg a futamon meg sem tudta közelíteni a Raikkönen által diktált tempót. A pontszerzéshez végül közel került a kiesések révén, de Sergio Perezt már nem tudta megelőzni az SC miatt.

Lance Stroll – 5,1

Míg Melbourne-ben a harmadik legmagasabb pontszámmal illettük, Bahreinben már nem tudtuk így értékelni. A Racing Point autója egész hétvégén a mezőny hátsó traktusában tanyázott, így az sem volt nagy meglepetés, hogy már a Q1-ben véget ért számára az időmérő. Végül a verseny első körében eltalálta autóját Romain Grosjean, így kiállni kényszerült, és már csak a mezőny végéről, körhátrányból szemlélhette a dolgokat.

Romain Grosjean – 5,1

Az időmérőn hozta amit ezzel az autóval kötelező hozni, és bejutott a Q3-ba. Magnussen közel 3 tizeddel verte meg őt, ami ezen a szinten sok. Aztán a futamon rácsukta az ajtót Lance Stroll autójára és ezzel mindkettejük versenyét lenullázta. A sajátját annyira, hogy ki is kellett állnia idő előtt.

Robert Kubica – 5,1

Most sokkal közelebb került Russelhez az időmérőn, míg a versenyen két alkalommal meg is előzte csapattársát. Végül Russel mégis elé került, és újra ő lett az utolsó. Ha sokkal nem is, de most feljebb tudtuk értékelni őt.

Pierre Gasly – 4,2

Alaposan lepontoztuk Gaslyt az első futam után, és szegénynek most sincs jó hírünk. Pierre, ez így nagyon kevés! Időmérőn Q2-es kiesés, a futamon nagy mákkal pontszerzés. Nem lennénk most a helyében amikor Helmut Markoval van négyszemközt. Ha így folytatja, akkor bizony 2-3 futamon belül kinéz neki egy Toro Rosso ülés.

Sebastian Vettel – 4,1

Csapaton belül Leclerc érezte jobban a hétvégét, pedig Bahrein mondhatni Vettel pályája. Mindössze a második szabadedzésen bírt el Leclerc-kel, az időmérőn döntő pillanatban hibázva 3 tizeddel kikapott. A versenyt már jobban kezdte, a Mercedes párosával közelebbi kapcsolatba is került a pályán. Végül Hamilton elleni csatájában vezetői hibát vétett, amiért súlyos árat fizetett; csak 5. lett. Egyáltalán nem úgy tűnik, hogy Vettel fejben helyre tudott rázódni a tavaly év végi mélyrepüléséből. Ha sürgősen nem szedi össze magát, akkor Leclerc a fejére fog nőni.

Másképp értékeltetek volna? Írjátok meg kommentben!